Ten, kdo ví a neví, že ví, spí. Probuďte ho. Ten, kdo neví a ví, že neví, je prostý. Poučte ho. Ten, kdo neví a neví, že neví, je hloupý. Vyhněte se mu. Ten, kdo ví a ví, že ví, je moudrý. Následujte ho. A my víme, že nic nevíme, ale že ve VIM vědí moc.

Středisko služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, užívající zkratku SSŠ, nás oslovilo se zájmem výrazně změnit svou komunikaci. Organizace vzdělává učitele, pomáhá školám zvládnout rutinní záležitosti a organizuje pro študáky výlety a další aktivity. …


Každý z nás o něčem sní, živě si představuje a vizualizuje svoji budoucnost a těší se, co mu přinese. Podobně jako to máme na individuální úrovni, má své vyhlídky do budoucna i celá společnost. Přečtěte si, jak vznikal futuristický průvodce pro jednoho z největších dodavatelů softwarových řešení ve střední Evropě.

Holding Solitea je naším největším klientem. Pomáháme jim s budováním brandu. Pod záštitu jsme si vzali i jejich čerstvý počin Vivid Vision. Jedná se o průvodce budoucností firmy. Publikace je věnována pracovníkům v divizi Enterprise & Public a partnerům Solitey. Klade si za cíl ulehčit jim chápání budoucího směřování firmy.


V dávných dobách vznikla reklamní agentura Cyril & Metoděj. Časem se ukázalo, že jejich poslání tkví v pomoci alergikům, astmatikům a ekzematikům. Založili tak poradnu a e-shop ProAlergiky.cz a z Cyrila a Metoděje se stal CM trade.

Dnes CM trade usnadňuje život alergikům ve velkém. Distribuují svým obchodním partnerům nezávadné produkty pro tuto skupinu. Na CM trade navazuje portál ProAlergiky.cz. Obě firmy jsou součástí skupiny Vendeavour, pro kterou jsme již v minulosti vypracovali vizuální identitu, stejně tak jako pro jejich kolegy z oboru — Promedeus.

Když se rozhodovali koho oslovit s redesignem značky a webových stránek, byla volba jasná. Důležitým…


Protože jinak to ani nejde! Voňavá mýdlárna Naturinka rozkvétá pod novým designem s ilustracemi inspirovanými starými herbáři. Mění své obaly, převléká webovky a přibudou i vizitky, které si zasadíte do květináče. Tak myjte se krásně!

Naturinka je milá a půvabná značka založená paní Barborou Kálnássy. Pro kterou jsou její rodina a šetrnost k přírodě na prvním místě. Naturinka je na trhu již od roku 2013 a pokud jste o jejich mýdlech ještě neslyšeli, najdete je v bezobalových drogeriích, voňavých krámcích nebo na řemeslných trzích.

Poctivé řemeslo je ze všech výrobků cítit na sto honů. Zároveň jsou dostupné a přívětivé ke…


Hledáme grafického designéra a rádi bychom našli někoho, kdo má zkušenosti také s designem webů a případně s UX.

Musíš chtít vytvářet věci, které jsou jiné, na hraně, jsou „trendy“, ale přitom jdou proti proudu. Budeš s námi vytvářet vizuální identity pro různé značky, tvoje práce by se navíc měla zaměřit více na tvorbu webů. Naše kreativní studio sídlí v centru Brna a s tebou nás bude 11 (6 designérů, 2 projekťáci, 2 textaři a 1 Geč).

Kdo jsi

  • Máš více než pět let zkušeností v oboru grafického designu.
  • Jsi příznivcem práce ve studiu na full-time.
  • Rád pracuješ v týmu, jsi odpovědný…

Jaro ještě ani pořádně nepřišlo a už nám fouká podzim na paty. Hudební festival pořádaný brněnskou filharmonií letos odkazuje na propojení hudby s přírodou. A my jsme již potřetí měli tu čest k němu vytvořit vizuální koncept. Ať tedy fouká!

Každoročně se pod záštitou Filharmonie Brno koná festival klasické hudby Moravský podzim. Při svém vzniku byl přísně tématický a zahrnoval kromě koncertů a operních představení i muzikologická kolokvia. Dnes už je rozvolněnější, ale témat se drží stále.

Celý námět festivalu je laděn do tradičních zlato-černé kombinace, reverzní k základním barvám filharmonie, jež jsou bílá se zlatou. Při zpracovávání vizuálního návrhu…


Věděli jste, že se v Brně vyrábí součásti vesmírných raket a sond? My taky ne. Firma SAB Aerospace funguje v Technologickém parku, kde má i vlastní konstruktérskou „dílnu“. Pro firmu jsme vytvořili nový vizuální styl s návrhem kampaně představující společnost veřejnosti.

SAB Aerospace vyvíjí a vyrábí komponenty pro mezinárodní organizace, kosmické agentury a firmy působící ve vesmírném průmyslu. Vybrali si nás skrze projekt kreativních voucherů a jakmile jsme dostali email s nabídkou spolupráce, hned jsme věděli, že tohle chceme dělat. Kdo by nechtěl létat ke hvězdám?

Brno létá do vesmíru

Na společném workshopu jsme si zmapovali, jak na tom jejich značka je a jací…


Vytvářej s námi nové značky, vyprávěj příběhy, vymýšlej slogany a piš texty, od kterých zákazníci neodtrhnou oči.

Otevíráme pozici pro schopného textaře nebo textařku. Jsme kreativní studio, které se věnuje strategiím a designu. Budeš součástí našeho dvanáctičlenného týmu, více se už rozšiřovat nechceme. Máme tady 6 designérů, 2 projekťáky, 1 produkčního, 1 textaře, se kterým budeš nejvíce spolupracovat, a 1 Geče.

Co budeš dělat?

  • Budeš součástí procesu, při kterém vznikají nové značky. Od analýzy dat, přes tvorbu strategie po vznik vizuální identity a komunikačního konceptu.
  • Budeš analyzovat texty v různých oborech.
  • Budeš pomáhat vymýšlet slogany, tonalitu jednotlivých značek.
  • Budeš psát o106 - texty…

Jsou tady. Je jich pět. Vyzrálé? Kdo ví… Každopádně nádherně osvěžující. A ta jejich kukadla! Lidé čtěte.

Je to rok, co se zrodil příběh Richarda. Světák, proutník, někdy zahořklý, jindy zase mlátička — za ty dva roky představil spoustu svých charakterů a chutí, a to svým osobitým, šarmantním a mnohdy možná trochu drzým stylem. Nyní se do jeho rodiny nápojů, vedle Richardovy limonády, zařadí pětičlenná kolekce ciderů, které krásně navážou na Richardova vyprávění.

Představte si překrásu

Cider Eden, od stejného výrobce, dostává novou podobu. Je nám ctí představit Vám příjemné dámy Jarmilu, Helenku, Vilmu, Elišku a Adélu. …


Brněnská JAMU se nyní prezentuje pomocí nového jednotného vizuálního stylu z naší dílny. Staví na jedinečnosti, odvaze a tvořivosti instituce plné uměleckých duší.

Dlouhá léta používala univerzita logo s tváří Leoše Janáčka. Před dvěma lety však představila zcela nové logo od studia NMDS, které staví na zdvojení všech písmen v názvu, což odkazuje na zaměření školy na dvě oblasti — hudební a divadelní. Na kompletní vizuální styl bylo vypsáno výběrové řízení. Uspěli jsme v něm a pustili se do práce.

Naše designérka Míša byla postavena před velkou výzvu. Rozpracovat logo od jiných autorů do celé vizuální identity je vždy náročný…

Studio David Geč

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store