Investujte do budoucnosti

B tým
4 min readNov 30, 2021

Vendeavour je jedním z našich největších klientů. Spravuje několik společností, kterým pomáhá v jejich růstu. Vendeavour sdružuje především firmy, které jsou ve svém oboru vizionářské a inovativní. Zkrátka se snaží dělat věci jinak — poctivě k zákazníkům a ohleduplně k naší planetě.

Postupně vytváříme pro Vendeavour a firmy s nimi spojené novou vizuální identitu. Začali jsme samotným Vendeavourem, pokračovali s Promedeem, Sineou, společností CM TRADE a portálem ProAlergiky.cz. Nejnovějším počinem je spuštění nového webu pro Vendeavour SICAV. Což je speciální druh akciové společnosti. Ale vezmeme to pěkně popořádku, ať se v tom nezamotáme.

Si co? SICAV!

Zkratka SICAV pochází z francouzštiny a v překladu znamená „akciová společnost s proměnným základním kapitálem“.

Ve své podstatě je SICAV modifikovanou akciovou společností a investičním fondem v jednom. Má vlastní právní subjektivitu a představuje investiční flotilu pro kolektivní investování, jehož prostřednictvím sbírá obhospodařovatel vklady od investorů a realizuje svoji investiční strategii.

Rozděl a panuj

Skupina Vendeavour se letos rozdělila na dvě majetkově odlišné skupiny. První část byla vložena pod fond kvalifikovaných investorů Vendeavour SICAV. A druhou část reprezentují společnosti z původního uskupení sjednocené pod akciovou společností Vendeavour Rose Garden. Kam patří například i společnost Promedeus.

Pod SICAV spadají ekonomicky silné společnosti, zároveň jsou iniciátory technologických i produktových inovací s účelem naplnění vize a mise skupiny Vendeavour o udržitelné a zodpovědné budoucnosti.

Ty firmy, které ještě nejsou tak soběstačné a svůj potenciál teprve rozvíjí, spadají pod Rose Garden. Ambicí společnosti Vendeavour je tyto firmy podpořit v budování pevné a stabilní pozice na trhu. Až toho docílí, přesunou se do SICAV.

Modrá nebo zelená planeta?

O vizuální identitě pro celý Vendeavour jsme psali v tomto článku. Logo společnosti, která odkazuje k přírodě, hraje modrozelenými barvami — implikující spojení vody a země. Když se tedy rozdělila základna na dvě další společnosti, rozdělily se také barvy log. Rose Garden si jako zahrada vzala zelenou barvu a SICAV doplňující modrou. Na první pohled je tedy patrné, že všechny společnosti jsou propojeny. A dva celky se spojují v jeden.

Kromě log se barevnost propisuje v dalších prvcích. Jedním z nich jsou webové stránky. Web Vendeavour se vybarvil modrozeleně a SICAV je laděn do tmavě modré. Druhá polovina Vendeavour — Rose Garden, svůj vlastní web mít zatím nebude, bude mít pouze podstránku v rámci webových stránek Vendeavour.

Futurismus v investicích

Při tvorbě webových stránek jsme vycházeli z barevnosti světa investičních webů. V této oblasti převažují tmavé barvy, protože vytváří dojem stability, serióznosti a budí důvěryhodnost. Zároveň hraje i na stránku luxusu a vyšší úrovně.

Snažili jsme se držet web čistý a přehledný. A tmavě modrá barva, pojmenovaná Vendeavour Blue, prolínající celý web, jednoduchost a snadnou orientaci umožňuje.

Celá barevnost vychází z hlavního webu Vendeavour. Ten je koncipován futuristicky a vzdušně. Hlavním prvkem je gradient, který prostupuje celým webem. Ten se u SICAV propsal do linií a ikon.

SICAV a potažmo celý Vendeavour chce ukazovat namísto grafů lidskou tvář a zároveň chtějí působit důvěryhodně. Proto nepovažují za vhodné na svých stránkách používat fotky z fotobanky, nýbrž reálné fotky z výroby od jednotlivých firem. V brzké době doplníme web i o videa z výroby.

Původní webové stránky Vendeavour projdou rekonstrukcí a budou sloužit především jako rozcestník.

Pro Vendeavour a jeho firmy jsme dělali už pěknou řádku vizuálních identit, přečtěte si a prohlédněte další:

Vizuální identita: Barbora Klaučová a kol.

Barbora Fouldová
za studio David Geč

--

--

B tým

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. https://btym.cz/