Rok 2020: Rebranding myšlení

Další rok je za námi. Tento byl však opravdu neobyčejný. Hned na jeho začátku jsme rozjeli několik projektů, poté ale přišlo něco, co nikdo nikde nečekal. A svět se začal měnit. Přemýšlet jinak. Naší prací je rebrandovat značky, často měníme i přemýšlení o nich u našich klientů. Lze tak říct, že nám rok 2020 určitém ohledu výrazně konkuroval.

Přinášíme přehled toho, na čem jsme pracovali v roce 2020. Není to úplně vše, některé rebrandované či nové značky se totiž představí později. Ale i tak je toho moře.

Začalo to vizionářsky

Hned na začátku roku jsme vytvořili novou vizuální identitu pro společnost Vendeavour, která zastřešuje firmy z oblasti potravinářství, medicíny a přírodních věd. Společnost má jasný vizionářský étos, který se promítnul i do samotné identity. Přečtěte si o tomto projektu více článku — Připraveni na budoucnost?

Tím to ale neskončilo. Hned poté jsme se vrhli na novou společnost Promedeus, která patří právě do skupiny Vendeavour. Věnuje se zdravotnickým zařízením jako jsou například ultrazvuky, sonografy nebo elektrochirurgickým nástrojům. Vizuální identita obtiskla princip fungování těchto přístrojů — osvětlování pod povrchem. O projektu si můžete přečíst ve článku — Přinášíme světlo do medicíny.

Největší z největších

Již několik let pracujeme na značkách softwarů, které šetří čas a práci nejen podnikatelům a zaměstnancům — jsou to například ERP systémy Byznys, Vario a Money, fakturační systém iDoklad nebo personální systém Vema. Všechny spadají do skupiny Solitea, která se nyní rozhodla prezentovat se jako jedna silná společná značka.

Redesign značky Solitea tak zároveň pracoval s myšlenkou dostat do všech dceřinných značek srozumitelný systém. Vedle nového vizuálního stylu celé skupiny a všech jejích produktů jsme vytvořili ve spolupráci s X production nový web Solitea.com. Stručně si o nové vizuální identitě můžete přečíst v článku na jejich blogu — Na cestě k lovebrandu. Později však přineseme komplexní případovku.

Nejen chlebem živ je člověk

Po úspěšném rebrandingu Pivovaru Richard, který si odnesl vítězství v soutěži World Beer Awards jsme vytvořili jméno a kreativní koncept pro nový pivovar v Boskovicích. Nové pivo Bos vtipně využívá legendy o zrození názvu města a hraje si tak s ukopnutými palci. Na nové pivo Bos se můžete podívat na jejich webu — Pivobos.cz.

Ocenění obal roku 2020 získaly nové láhve vína z Rozařína. Pro vinařství jsme vytvořili vizuální identitu založenou na názvu vinařství — hře světla a stínů a rozařínské růži. O projektu jsme psali v článku — Bez svitu by vína nebylo. Víno si můžete zakoupit na novém webu Rozarin.cz.

V první karanténě také vznikl „rouškový“ Májový speciál od Richarda a s druhou vlnou viru přišel i speciál nazvaný Plukovník. Pivovar Richard ale chystá na start dalšího roku rebranding svých ciderů. Je na co se těšit.

Všecko je jiný

Na podzim se také konaly krajské volby, po kterých se stal novým jihomoravským hejtmanem Honza Grolich. Byli jsme u toho a měli možnost mu pomoct s netradiční politickou kampaní. Projekt jsme popsali v článku — Všecko bude! I hejtman!

Nový hejtman Jan Grolich s odcházejícím hejtmanem Bohumilem Šimkem společně také apelovali na veřejnost, aby brala druhou vlnu epidemie s náležitou vážností. Pomohli jsme jim vytvořit plakáty, které můžete potkat v ulicích jihomoravských měst dodnes.

Rok 2020 také přinesl spoustu dalších rebrandingů, redesignů, kampaní a drobnějších prací.

Tady jsou některé z nich:

Závěrem… bylo toho opravdu hodně a je fascinující sledovat, že se rychle mohou změnit nejen značky společností, ale i jejich strategie komunikace se zákazníky či prodej. Ale hlavně je zajímavé sledovat, jak rychle se může změnit celý svět.

Nicméně přejeme pro příští rok už jen samá pozitiva a sociální jistoty. Nebojte se vlka nic! A slovy Davida Geče: „ODVAHU!“

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz