Rok 2020: Rebranding myšlení

Další rok je za námi. Tento byl však opravdu neobyčejný. Hned na jeho začátku jsme rozjeli několik projektů, poté ale přišlo něco, co nikdo nikde nečekal. A svět se začal měnit. Přemýšlet jinak. Naší prací je rebrandovat značky, často měníme i přemýšlení o nich u našich klientů. Lze tak říct, že nám rok 2020 určitém ohledu výrazně konkuroval.

Přinášíme přehled toho, na čem jsme pracovali v roce 2020. Není to úplně vše, některé rebrandované či nové značky se totiž představí později. Ale i tak je toho moře.

Začalo to vizionářsky

Tím to ale neskončilo. Hned poté jsme se vrhli na novou společnost Promedeus, která patří právě do skupiny Vendeavour. Věnuje se zdravotnickým zařízením jako jsou například ultrazvuky, sonografy nebo elektrochirurgickým nástrojům. Vizuální identita obtiskla princip fungování těchto přístrojů — osvětlování pod povrchem. O projektu si můžete přečíst ve článku — Přinášíme světlo do medicíny.

Největší z největších

Redesign značky Solitea tak zároveň pracoval s myšlenkou dostat do všech dceřinných značek srozumitelný systém. Vedle nového vizuálního stylu celé skupiny a všech jejích produktů jsme vytvořili ve spolupráci s X production nový web Solitea.com. Stručně si o nové vizuální identitě můžete přečíst v článku na jejich blogu — Na cestě k lovebrandu. Později však přineseme komplexní případovku.

Nejen chlebem živ je člověk

Ocenění obal roku 2020 získaly nové láhve vína z Rozařína. Pro vinařství jsme vytvořili vizuální identitu založenou na názvu vinařství — hře světla a stínů a rozařínské růži. O projektu jsme psali v článku — Bez svitu by vína nebylo. Víno si můžete zakoupit na novém webu Rozarin.cz.

V první karanténě také vznikl „rouškový“ Májový speciál od Richarda a s druhou vlnou viru přišel i speciál nazvaný Plukovník. Pivovar Richard ale chystá na start dalšího roku rebranding svých ciderů. Je na co se těšit.

Všecko je jiný

Nový hejtman Jan Grolich s odcházejícím hejtmanem Bohumilem Šimkem společně také apelovali na veřejnost, aby brala druhou vlnu epidemie s náležitou vážností. Pomohli jsme jim vytvořit plakáty, které můžete potkat v ulicích jihomoravských měst dodnes.

Rok 2020 také přinesl spoustu dalších rebrandingů, redesignů, kampaní a drobnějších prací.

Tady jsou některé z nich:

  • Janáčkova akademie múzických umění představila nový vizuální styl. Bylo třeba rozpracovat nové logo univerzity do komplexního stylu. Jak jsme se s tímto úkolem popasovali můžete vidět na jejich webu jamu.cz nebo na plakátech v ulicích Brna.
  • Vytvořili jsme název a identitu nového výrobce regálových systémů KASET. Podívejte se na jejich web kasetsystem.com.
  • Tradiční papírky Vážka známé z pultů všech českých trafik přinesly na trh nové produkty. Vytvořili jsme jejich obaly a připravili jsme i novou kampaň pro příští rok.
  • V programu Kreativní voucher 2020 jsme spolupracovali s výrobcem součástí kosmických raket, družic a sond, brněnskou společností SAB Aerospace. Nová identita se těší na zveřejnění.
  • Naše dlouhodobá spolupráce s architektonickým studiem HUA HUA přinesla například logo pro iniciativu Gastro žije! (více v reportáži České televize) nebo redesign webu mojenovaordinace.cz.
  • Porodili jsme mnohem více projektů, ale o tom někdy příště…

Závěrem… bylo toho opravdu hodně a je fascinující sledovat, že se rychle mohou změnit nejen značky společností, ale i jejich strategie komunikace se zákazníky či prodej. Ale hlavně je zajímavé sledovat, jak rychle se může změnit celý svět.

Nicméně přejeme pro příští rok už jen samá pozitiva a sociální jistoty. Nebojte se vlka nic! A slovy Davida Geče: „ODVAHU!“

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz