Ozvali se nám další pivovarníci. Tentokrát se záměrem vytvořit identitu nového pivovaru v Boskovicích. Krásném městečku, které je plné inspirace pro pivní příběhy. Pustili jsme se do toho. S chutí.

Ten proces už znáte. Startovací workshop je vždy o tom poznat našeho klienta, ale hlavně jeho cíle, vize, produkty, služby a další důležité části jeho podnikání. Z takové masy informací sestavíme strategii značky, podle které se poté vytváří vizuální styl a obsah.

Přísně kvalitní

Zároveň byl pro nové pivo klíčovým argument, že půjde o jediné boskovické pivo. Před mnoha lety se ve městě pivo vařilo, nicméně nyní je tento pivovar jediným boskovickým.

Velene češ!

Hledání inspirací v Boskovicích.

Tento příběh začala designérka Karolína rozpracovávat do kreslených „komiksů“, zdálo se to být však složité a nepříliš srozumitelné. A proto se vydala jednodušší cestou.

Už nebudu chodit bosko více!

Logo tvoří bosá noha, která zakopává o různé předměty, ať už je to sedmizubý hřeben, hřib nebo klidně i ananas, když v pivu máte poznat zrovna takové chuťové tóny. Vizuální identita je jednoduchá, ale i výrazná, a to i díky pro pivní svět méně obvyklým barvám. Na některých materiálech se pracuje také s horními končetinami, aby si na své přišli i horňáci.

Zvolili jsme i jednoduchý a nejvýstižnější název BOS, který identitě vévodí. Jazyk využívá specifické fráze, jako např.: Chodím na pivo Bos, Točím pivo Bos, Piju pivo Bos, Umíme v tom chodit, Prošlapali jsme cestu…, Tady zakopnete o kvalitní pivo. Filozofii sládka podtrhuje jednoduchý slogan Pivo stále pivem.

Logo Piva Bos.
Logo Piva Bos s legendárním ukopnutým palcem.
Motivy na pivních etiketách.

Nejen v Boskovicích

První boskovická piva už můžete vyzkoušet ve vybraných hospodách.

Po Richardovi si připisujeme na účet další pivní identitu. Rozhodně tím nekončíme. Až uvidíte tu další, tak… no, těšte se!

Vizuální identita: Karolína Petrů a kol.

Josef Káles
za studio David Geč

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz