Nafoukaný Moravský podzim

Jaro ještě ani pořádně nepřišlo a už nám fouká podzim na paty. Hudební festival pořádaný brněnskou filharmonií letos odkazuje na propojení hudby s přírodou. A my jsme již potřetí měli tu čest k němu vytvořit vizuální koncept. Ať tedy fouká!

Každoročně se pod záštitou Filharmonie Brno koná festival klasické hudby Moravský podzim. Při svém vzniku byl přísně tématický a zahrnoval kromě koncertů a operních představení i muzikologická kolokvia. Dnes už je rozvolněnější, ale témat se drží stále.

Celý námět festivalu je laděn do tradičních zlato-černé kombinace, reverzní k základním barvám filharmonie, jež jsou bílá se zlatou. Při zpracovávání vizuálního návrhu pro Moravský podzim se vždy snažíme vytvořit dojem znějícího motivu jak graficky, tak obsahově. Navíc nám filharmonie nechává volnou ruku a my můžeme popustit uzdu své fantazie naplno. Experimentům zdar!

I hudba má své kořeny

Grafického návrhu se chopil náš designér Radek. Chtěl, aby z nápisu byla cítit hudba, emoce a dynamika. Inspirace podzimní přírodou se viditelně podepisuje ve stylu písma, do kterého se snažil vměstnat podzimní nádech a tón.

Radek pro tyto účely nechtěl použít klasickou typografii, ale přišel s neotřelým konceptem. Experimentoval s nápisy, které si vytiskl na papír a následně je skenoval. Posouval je, ohýbal, roztahoval a pokládal jako podzimní spadané listí.

Nápad skenovat písmo a hrát si s ním, měl Radek v hlavě již dlouho. Když přišlo letošní zadání Moravského podzimu, objevila se ideální příležitost. Následně k textové části připojil naskenované rostliny i s kořeny, obojí symbolizující přírodu.

Hepy brzdééj

Prvně jsme měli na seznamu darů klasické dárkové koše oblíbené v dobách minulých. Chtěli jsme je okázale odít do zlatého hávu. Brzy se ukázalo, že je to komplikovaný motiv a vydali jsme se cestou zjednodušování. Přišli jsme se základními narozeninovými atributy jako jsou kytice, balónky, dort, chlebíčky, které zkrátka nesmí chybět na pořádné oslavě kulatin.

Je libo chlebíček?

Všechny prezenty jsme pečlivě zabalili a ustrojili do zlaté, včetně gratulantů.

Kytice s nástroji se staly ústředním motivem.

Dary bychom měli a teď už nezbývá nic jiného, než oslavenci z plna hrdla popřát. Pokud možno melodicky. Fotografie doplnila série tří narozeninových popěvků.

Nechte sirény znít

Prvky k jednotlivým částem festivalu Karolína rozpracovala do moderního výtvarného hávu. Inspirovala se ruskými abstraktními malíři jako je Kandinskij, Malevich a Avraamov. Přeladila tak motivy z výtvarného do hudebního světa.

Původní vizuál
Nové provedení

Vizuální identita: Radoslav Cichý, Karolína Petrů a kol.

Barbora Fouldová,
za tým studia David Geč

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz