Protože jinak to ani nejde! Voňavá mýdlárna Naturinka rozkvétá pod novým designem s ilustracemi inspirovanými starými herbáři. Mění své obaly, převléká webovky a přibudou i vizitky, které si zasadíte do květináče. Tak myjte se krásně!

Naturinka je milá a půvabná značka založená paní Barborou Kálnássy. Pro kterou jsou její rodina a šetrnost k přírodě na prvním místě. Naturinka je na trhu již od roku 2013 a pokud jste o jejich mýdlech ještě neslyšeli, najdete je v bezobalových drogeriích, voňavých krámcích nebo na řemeslných trzích.

Poctivé řemeslo je ze všech výrobků cítit na sto honů. Zároveň jsou dostupné a přívětivé ke všem. Potěší měšťáka i vesničana nebo babičku s vnučkou. Kdo by se přece nechtěl mýt krásně?

Workshop v dílničce

Barbora Kálnássy ve své dílně, foto: Taka Tuka

Herbáře našich babiček

Návrh vizuálního konceptu si vzala na starost naše grafička Míša. Listovala starými herbáři a hledala inspiraci pro obaly na mýdla. Původně zvažovala použití formátu sušených vylisovaných květů, ale nakonec se rozhodla pro hravé ilustrace.

Na každém mýdle je vždy vyobrazena rostlinka, jež odráží z čeho je primárně vyrobeno. Celý obal je laděn do tlumených modrofialových tónů a květy vždy obsahují jeden silný grafický kontrast.

Míša vymyslela nové čistě typografické logo, které nebude rušivé a všechna pozornost ulpí na obrázkových ilustracích, jež jsou ústředním prvkem celého vizuálu.

Nové logo Naturinky

Kromě designu jsme hledali i vhodný materiál, na který grafiku natiskneme. Tak aby odpovídal ekologickému cítění značky. Původní obaly byly zalaminované s vizí, že je budou zákaznice po použití posílat zpět. Bohužel se však naprostá většina obalů nevracela. Mýdla tak dostala nové krabičky z recyklovatelného papíru, který je k přírodě ohleduplnější než papír laminovaný.

Projdeme se koupelnou

V původním návrhu doprovázely ilustrace rostlin i milé popisky mýdel, které naznačovaly k čemu je jaká bylinka vhodná. Po konzultaci s klientkou se texty objeví na zadní straně balení.

Design nových webových stránek
Návrh layoutu pro Instagram Naturinky

Zasaďte si záložku

Živé záložky do knížky
Děkovné kartičky

Vizuální identita: Michaela Nerudová a kol.

Foto: Taka Tuka

Barbora Fouldová,
za tým studia David Geč

Další ukázky:

Balící papír s motivem Naturinky
Jak vznikaly květinové ilustrace

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz