Myjte se krásně!

B tým
4 min readJun 14, 2021

Protože jinak to ani nejde! Voňavá mýdlárna Naturinka rozkvétá pod novým designem s ilustracemi inspirovanými starými herbáři. Mění své obaly, převléká webovky a přibydou i vizitky, které si zasadíte do květináče. Tak myjte se krásně!

Naturinka je milá a půvabná značka založená paní Barborou Kálnássy. Pro kterou jsou její rodina a šetrnost k přírodě na prvním místě. Naturinka je na trhu již od roku 2013 a pokud jste o jejich mýdlech ještě neslyšeli, najdete je v bezobalových drogeriích, voňavých krámcích nebo na řemeslných trzích.

Poctivé řemeslo je ze všech výrobků cítit na sto honů. Zároveň jsou dostupné a přívětivé ke všem. Potěší měšťáka i vesničana nebo babičku s vnučkou. Kdo by se přece nechtěl mýt krásně?

Workshop v dílničce

Paní Barbora nás pozvala na výlet do své dílny. Představila nám své tři spolupracovnice a výrobní proces mýdel a kosmetiky. Zároveň jsme si ujasnili základní pilíře a hodnoty firmy. Bavili jsme se o tom, co značka představuje, jak ji vnímá ona sama, její kolegyně a zákazníci. Neskončili jsme, dokud jsme nenacítili celou značku a všechny druhy mýdel.

Barbora Kálnássy ve své dílně, foto: Taka Tuka

Herbáře našich babiček

Po provoněném setkání jsme mohli začít tvořit. Celá vizuální identita má působit především přívětivě a dostupně všem kupujícím, těm stálým i těm novým. Bylo důležité, aby stávající zákazníky neodradily nové a neznámé obaly. Ale aby měli pocit, že se shledávají se svým oblíbeným produktem.

Návrh vizuálního konceptu si vzala na starost naše grafička Míša. Listovala starými herbáři a hledala inspiraci pro obaly na mýdla. Původně zvažovala použití formátu sušených vylisovaných květů, ale nakonec se rozhodla pro hravé ilustrace.

Na každém mýdle je vždy vyobrazena rostlinka, jež odráží, z čeho je primárně vyrobeno. Celý obal je laděn do tlumených modrofialových tónů a květy vždy obsahují jeden silný grafický kontrast.

Míša vymyslela nové čistě typografické logo, které nebude rušivé a všechna pozornost ulpí na obrázkových ilustracích, jež jsou ústředním prvkem celého vizuálu.

Nové logo Naturinky

Kromě designu jsme hledali i vhodný materiál, na který grafiku natiskneme. Tak aby odpovídal ekologickému cítění značky. Původní obaly byly zalaminované s vizí, že je budou zákaznice po použití posílat zpět. Bohužel se však naprostá většina obalů nevracela. Mýdla tak dostala nové krabičky z recyklovatelného papíru, který je k přírodě ohleduplnější než papír laminovaný.

Projdeme se koupelnou

Grafická práce by byla poloviční bez chytlavého textu. Naturince chyběl slogan, který by ilustroval i bez znalosti značky o co se jedná. Slovíčkaření je naše oblíbená činnost a po plodném brainstormingu vyplavala perla “Mýt se krásně”, jež odpovídá nejen produktu, ale souzní s tonalitou značky.

V původním návrhu doprovázely ilustrace rostlin i milé popisky mýdel, které naznačovaly, k čemu je jaká bylinka vhodná. Po konzultaci s klientkou se texty objeví na zadní straně balení.

Design nových webových stránek
Návrh layoutu pro Instagram Naturinky

Zasaďte si záložku

Při tvorbě designu nezůstáváme pouze u obalů, ale vytváříme i dárkové předměty. Paní Barbora neholduje zbytečným tiskovinám s krátkou životností. Avšak při balení takovýchto nádherných mýdel se přímo vybízí přiložit děkovnou kartičku. Rozhodli jsme se použít recyklovaný přírodní papír se semínky rostlinek. Po tom, co se dostatečně pokocháte a dojmete nad přibaleným dopisem, si jej můžete rovnou zasadit do truhlíku a za pár týdnů vám příjemně provoní pokoj. Ve svěžím domě, svěží vzduch!

Živé záložky do knížky
Děkovné kartičky

Vizuální identita: Michaela Nerudová a kol.

Foto: Taka Tuka

Barbora Fouldová,
za tým studia David Geč

Další ukázky:

Balící papír s motivem Naturinky
Jak vznikaly květinové ilustrace

--

--

B tým

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. https://btym.cz/