Věděli jste, že se v Brně vyrábí součásti vesmírných raket a sond? My taky ne. Firma SAB Aerospace funguje v Technologickém parku, kde má i vlastní konstruktérskou „dílnu“. Pro firmu jsme vytvořili nový vizuální styl s návrhem kampaně představující společnost veřejnosti.

SAB Aerospace vyvíjí a vyrábí komponenty pro mezinárodní organizace, kosmické agentury a firmy působící ve vesmírném průmyslu. Vybrali si nás skrze projekt kreativních voucherů a jakmile jsme dostali email s nabídkou spolupráce, hned jsme věděli, že tohle chceme dělat. Kdo by nechtěl létat ke hvězdám?

Brno létá do vesmíru

Na společném workshopu jsme si zmapovali, jak na tom jejich značka je a jací jsou. Hned ze začátku nás zaujalo, že jde o mladé namotivované lidi se skvělým přístupem k práci. Všechny úkoly v tomto segmentu jsou velkými výzvami, ke kterým vývojáři a konstruktéři ze SAB Aerospace přistupují zodpovědně, ale s nadhledem. Jako soukromá firma jsou velmi dynamičtí a mohou si dovolit být odvážnější než velké nadnárodní agentury.

Cílem vytvoření nového vizuálního stylu bylo zatraktivnit značku pro partnery a veřejnost. Ta příliš neví, že se v Brně dějí věci překračující naši atmosféru. Zamysleli jsme se proto i nad informační kampaní v Brně a okolí.

Vesmír je sexy

Téma letů do vesmíru je v této době čím dál více populární. Může za to vzestup kosmického průmyslu, na který například reagují i módní značky se svými NASA kolekcemi. Objevují se ale také kampaně firem s tématem vesmíru, přestože se firmy v jádru zabývají jinou činností. Vesmír je neprobádaný, vzrušující a vizionářský… je prostě sexy.

Museli jsme proto zvolit trochu jiné pojetí, aby se odlišovalo od „tradičních“ vesmírných vizuálů, zaujalo veřejnost výrazností a zároveň umožňovalo firmě prezentovat své služby a produkty.

Jednoduše ale provokativně

Nového vizuálního stylu se ujala designérka Karolína Petrů. Nejdříve došlo k úpravě stávajícího loga. To muselo zůstat zachované, protože firma SAB Aerospace je součástí italského holdingu SAB, jehož logo používá.

Karolína logo vyčistila - vytvořila plynulejší elipsu, odstranila nečitelnou raketku, vycentrovala a změnila font části názvu „Aerospace“.

Poté zvolila výraznou barevnost, kterou ve veřejném prostranství jen tak nepotkáte.

A hlavně layout jednoduše sjednocující celou komunikaci firmy.

Vesmír jako Brno

Kampaň pak využívá typických brněnských „artefaktů“ a kombinuje je s vesmírem a třeba i typickými filmovými hláškami. Vznikají nepřehlédnutelné bizarní koláže.

SAB také organizuje zajímavé setkání vědců a dalších zájemců o kosmonautiku. Jedním z nich je i tradiční SPACE BEER.

Vizuální styl pomocí jednoduchého layoutu počítá s prezentací seriózních témat.

Novou komunikaci také doplňuje slogan „Děláme space!“. Tato věta padla při jednom z prvních rozhovorů, kdy marketingový manažer firmy Václav Havlíček jednoduše popsal co vlastně firma dělá. A vznikl slogan!

Spolupráce se SAB Aerospace je výborná a věříme, že bude v nějaké podobě pokračovat. Těší nás, že jsme mohli naším řemeslem pomoci projektům, které se dotýkají hvězd.

Vizuální styl: Karolína Petrů a kol.

Josef Káles,
za tým studia David Geč

Další ukázky:

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz

Jsme designéři budoucnosti značek. Transformujeme identity. Vytváříme krásu. Zabýváme se strategií a designem značek. www.davidgec.cz